co-zrobic-z-problematycznym-lokatorem

Jak wyeksmitować lokatora w 2022 roku?

co-zrobic-z-problematycznym-lokatorem

Każdy, kto wynajmuje swoje mieszkanie najbardziej obawia się, iż trafi na osoby, które będą stwarzać ogromne problemy. Ciągle bowiem słyszy się o nieuczciwych najemcach, którzy nie płacą rachunków, o imprezowiczach, którzy nie szanują sąsiadów, jak i o rodzinach, które żerują tylko na cudzym mieniu. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy problematyczny lokator może czuć się pewnie, gdy nie płaci rachunków oraz nie żyje zgodnie z zasadami współżycia społecznego? Co grozi za wyrzucenie lokatora z mieszkania? Poniżej omówiono kilka ważnych kwestii związanych z tym tematem.

Warto przeczytać Co przyspiesza, a co opóźnia proces sprzedaży mieszkania?

Sposób na uniknięcie problemu – problematyczny lokator w 2022 roku

Co zrobić z problematycznym lokatorem? Można tu mówić o wielu sposobach, by uniknąć tego typu problemów. Są tacy, którzy twierdzą, iż najlepiej “oddać” lokal do sprawdzonej, znanej firmy, która jest pośrednikiem i to ona będzie czuwać nad wszystkim (oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem). Jeszcze inni uważają, iż problem tkwi w kiepskich umowach, które nie regulują w odpowiedni sposób wszystkich kwestii. Prawnicy radzą, by zawsze z przyszłymi najemcami odwiedzić kancelarię notarialną i tam sporządzić umowę najmu okazjonalnego. Właściciel powinien pamiętać o tym, że najemca zobowiązany jest dołączyć do takiej umowy oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się eksmisji, w którym to zobowiązuje się do opróżnienia i opuszczenia lokalu po zakończeniu umowy. Zdarza się jednak tak, że mimo zastosowania powyższych zabezpieczeń, i tak trafi się oszust. Co więc w takiej sytuacji zrobić? Czy można wyrzucić lokatora z mieszkania siłą?

Eksmisja lokatora w 2022 roku? jak to wygląda

Problematyczny lokator w 2022 roku Najlepiej działać zgodnie z prawem i nie robić nic “na własną rękę”. Nie poleca się używania siły wobec swoich lokatorów, wyrzucania na zewnątrz ich rzeczy itp. Gdy problematyczny lokator od kilku miesięcy porządnie sobie nagrabił, najlepiej od razu złożyć pozew do sądu i czekać na jego eksmisję oraz włączenie się do sprawy komornika, który pomoże właścicielowi mieszkania odzyskać swoje pieniądze. Niestety, może to być dość czasochłonne, jednak prędzej, czy później właściciel odzyska swój lokal. Warto pamiętać o tym, by spełnić wszystkie przesłanki składając powództwo o opróżnienie lokalu. Gdy właściciel mieszkania działa sam (bez pełnomocnika) powinien wiedzieć, iż w pozwie musi on wskazać szczegółowe dane o najemcach, umowę najmu, uzasadnić swoje żądanie (najlepiej wraz z dowodami) itp. Trzeba wiedzieć, że sąd nie wyrzuci z mieszkania osób, którym na piśmie właściciel nie wypowiedział umowy. Należy w tym piśmie wskazać termin, w którym lokatorzy mają obowiązek opuścić lokal.

Prośby i groźby – Wyrzucenie lokatora z mieszkania

Może cię zainteresować Szanse i zagrożenia crowdfundingu nieruchomościowego

Wielu właścicieli nie ma już siły walczyć z lokatorami, którzy nie chcą się wyprowadzić, mimo tego, iż nie wywiązują się z umowy. Właściciele często grożą im, co przynosi odwrotny skutek. Dobrze zgłosić sprawę na policję, która być może swoją interwencją także zmusi oszustów do wyprowadzenia się z mieszkania. Jeżeli problem dotyczy osób, które nagminnie naruszają porządek w bloku lub w kamienicy, częste interwencje policji będą dowodem na to, iż te konkretne osoby nie mogą dłużej przebywać w lokalu. Warto także porozmawiać z sąsiadami, którzy chętnie pozbędą się uciążliwych sąsiadów. Problematyczny lokator w 2022 roku

+ posts
1 Comment
  • Marcin876
    Posted at 12:06h, 30 stycznia Odpowiedz

    A co jeśli taki lokator wymieni zamek w drzwiach? Czy wtedy właściciel ma prawo wezwać policje?

Post A Comment

ZADZWOŃ