jak-sprzedac-dom-w-trakcie-budowy

Sprzedaż domu w trakcie budowy – co warto wiedzieć?

jak-sprzedac-dom-w-trakcie-budowy

Wydaje się mało prawdopodobnym chcieć sprzedawać dom, który jest w trakcie budowy. Czy jednak rzeczywiście? Jeśli się głębiej nad tym zastanowić, każdy z nas może wymienić przynajmniej po kilka powodów, dla których taka sprzedaż budowanego domu może być korzystna dla inwestora. Spośród najczęstszych przyczyn sprzedaży domu można wymienić odmowę wypłaty kredytu, utratę pracy lub śmierć jednego z małżonków, którzy wspólnie budowali dom. Rozpoczęta inwestycja, której nie jesteśmy w stanie samodzielnie zakończyć, generuje wysokie koszta. Jednocześnie z każdym miesiącem traci na wartości, pogłębiając tylko stratę. Szybka sprzedaż domu będącego budową może uratować Twoje finansowe i pomóc wyjść z poważnych tarapatów i długów. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przekonać się jak działamy i jak wykonujemy skup domów w trakcie budowy? Jeśli tak, zapraszamy do dalszej lektury.

Sprzedaż domu w trakcie budowy – kto może to wykonać?

Może cię zainteresować Jak wycenić mieszkanie? Szybki sposób i błyskawiczna sprzedaż 2021

Jesteś właścicielem budowanego domu? A może działki, na której inwestycja powstaje? Masz swoje powody, dla których chcesz sprzedać budowę? Musisz pamiętać zatem o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Budowany dom nie posiada jeszcze formy prawnej – nie jest oddany do użytkowania, zatem nie można dla niego założyć księgi wieczystej. Co to oznacza w praktyce? Nie możesz sprzedać samej budowy, pozostawiając sobie działkę. Sprzedaż domu w tracie budowy tak naprawdę oznacza sprzedaż gruntu, wraz z rozpoczętą na nim inwestycją, stanowiącą integralną część działki. W akcie notarialnym sprzedaż domu w trakcie budowy będzie opisana jako sprzedaż nieruchomości gruntowej, na której znajduje się budowa domu. Co dalej z nią zrobi nowy właściciel? To zależy tylko od niego. Będzie mógł kontynuować tę inwestycję, aż do kompletnego wybudowania domu zgodnie z projektem. Ale to nie jedyna możliwość. Wiele osób i firm decyduje się na skup domów w trakcie budowy przede wszystkim ze względu na działkę. Po wyburzeniu tego co do tej pory udało się na niej wybudować i oczyszczeniu działki, może na niej rozpocząć się zupełnie nowa, inna od wcześniejszej inwestycja. Korzystnie położona działka, na której znajduje się niedokończona budowa stanowić może dużą wartość, wielokrotnie przewyższającą koszt ścian i fundamentów. Warto o tym pamiętać, kiedy będziesz planować sprzedaż domu w budowie.

Sprzedaż domu w budowie – przez firmę

Prowadzisz firmę i zdecydowałeś zainwestować w budowę domów, działając jako deweloper? Coś jednak poszło nie tak i inwestycja nie może dojść do skutku? Problemy finansowe każą Ci wycofać się z inwestycji póki jest na to czas? Nie ma problemu. Realizujemy skup domów w całej Polsce od firm budowlanych, deweloperskich i inwestorów komercyjnych.

Skup domów w trakcie budowy – od osób prywatnych

Współpracujemy również z klientami indywidualnymi, czyli osobami prywatnymi, którzy na własną rękę budują lub budowali dom. Ukończenie inwestycji okazało się niemożliwe? Na działce powstały fundamenty, dom w stanie surowym otwartym lub zamkniętym, a może najbardziej zaawansowana forma budowy, czyli dom w stanie deweloperskim? Sprzedaj tę inwestycję nam i ciesz się szybko wypłaconymi pieniędzmi.

Skup domów w trakcie budowy – ciekawe przypadki

Czy sprzedaż domu nie oddanego jeszcze do użytkowania, czyli w świetle prawa będącego budową, wiąże się z jakimiś ograniczeniami, obowiązkami lub pułapkami? Zdecydowanie nie. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dopełnić wszelkich formalności, dotyczących przede wszystkim należytego udokumentowania i opisania transakcji sprzedaży. Pozwoli to uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości. Nad prawidłowym przebiegiem takiej transakcji powinien czuwać notariusz. Współpraca z naszą firmą daje klientom gwarancję że nie napotkają Państwo żadnych trudności i problemów podczas całej procedury. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji tego typu – jesteśmy do nich solidnie przygotowani, wiemy jakie dokumenty są niezbędne, a ponadto dysponujemy własnym kapitałem na skup domów za gotówkę.

Warto przeczytać Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku po rodzicach – co mówią przepisy? 2021

Sprzedaż domu – tylko fundamenty

Chcesz sprzedać budowę domu, którą de facto są wyłącznie fundamenty betonowe? Nie ma problemu. Skupujemy ledwo rozpoczęte budowy domów i innych obiektów, w których udało się wykonać tylko fundamenty.

Skup domów w stanie surowym

Bardziej zaawansowane inwestycje, których skup także prowadzimy, to budynki w stanie surowym otwartym lub zamkniętym. Posiadasz taką budowę? Chcesz ją sprzedać w korzystnej cenie? Zapraszamy do współpracy.

Skup domów w stanie deweloperskim

Wybudowałeś dom niemal w całości, do tzw. stanu deweloperskiego? Pozostało w nim wykończyć wnętrza i dokonać zgłoszenia do nadzoru budowlanego? Taki dom również odkupimy w korzystnej cenie!

Skup domów – wieloletnie budowy

Wiele lat temu rozpocząłeś budowę domu, która nigdy nie została dokończona? Efektem tego są sypiące się ściany, zniszczony dach i zarośnięta działka. Takie nieruchomości również mają wartość i też możemy je zakupić od Ciebie.

Sprzedaż domu – spadek / darowizna

Odziedziczyłeś lub otrzymałeś jako darowiznę rozpoczętą budowę domu? Tak naprawdę otrzymałeś działkę z budową. Sprzedając ją nam, pozbywasz się ewentualnych problemów – finansowych i prawnych.

Sprzedaż budowy domu bez pozwolenia

Skup domów prowadzimy także dla inwestycji, które mogą mieć pewne wady prawne. Jakie? Zawsze poddajemy to indywidualnym analizom – np. braki formalne w pozwoleniu na budowę, nieścisłości w projekcie i wiele innych.

Dlaczego sprzedaż domu w trakcie budowy jest opłacalna?

Szybka zapłata

Pieniądze za skup domów w budowie otrzymasz tego samego lub następnego dnia od podpisania aktu notarialnego. Dysponujemy kapitałem na inwestycje i nie musimy wspierać się kredytami bankowymi.

Minimum formalności

To nie nasza pierwsza transakcja tego typu. Skup domów w trakcie budowy prowadzimy od lat i mamy za sobą dziesiątki takich transakcji. Wiemy jakie dokumenty będą potrzebne i co skompletować, aby uniknąć problemów.

Wygoda dla Ciebie

Sprzedając dom w budowie, nie musisz się martwić jej dalszą utratą wartości. Nie musisz również zabezpieczać terenu przed osobami postronnymi, którzy na otwartej budowie mogliby sobie zrobić krzywdę.

Poczucie bezpieczeństwa

Sprzedaż domu w budowie chodzi Ci po głowie, ale jeszcze nieco się obawiasz? Spokojnie! Naszym klientom zapewniamy obsługę prawną w ramach transakcji, a także udzielamy gwarancji maksymalnego bezpieczeństwa operacji.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ