sprzedaz-mieszkania-po-rozwodzie

Czy można sprzedać mieszkanie po rozwodzie?

sprzedaz-mieszkania-po-rozwodzie

Jak wiadomo rozwód nie należy do przyjemności, jednak jest to moment, w którym małżonkowie muszą uporać się z podziałem wspólnego majątku. Niewątpliwie najkosztowniejszym składnikiem tego majątku jest mieszkanie. Kiedy małżonkowie decydują się na rozwód, a sprzedaż mieszkania jest jedną z koniecznych do przeprowadzenia formalności, dobrze zapoznać się z możliwościami, które mogą znacznie ułatwić i skrócić cały ten proces.  Jak zatem wygląda sprzedaż mieszkania po rozwodzie w świetle prawa? Co warto wiedzieć o całym procesie? 

Każde mienie zakupione przez małżonków wspólnie, należy do nich na zasadzie współwłasności, oczywiście tylko przypadku, jeśli nie zerwali oni wcześniej odpowiedniej umowy o rozdzielności majątkowej tzw. intercyzy. Tak więc, jeśli mieszkanie zostało nabyte już w trakcie trwania małżeństwa, wtedy wchodzi ono w skład wspólnego majątku małżonków. W przypadku, kiedy żaden z małżonków  nie chce korzystać z danego mieszkania, chce mieć nowe lokum, lub też chodzi o inną nieruchomość, która byłym małżonkom nie jest potrzebna, optymalnym wyborem będzie sprzedaż. 

Warto przeczytać Sprzedaż mieszkania z lokatorem lub najemcą 2021

Idealna sytuacja występuje w przypadku, kiedy małżonkowie wspólnie doszli do porozumienia, że chcą sprzedać mieszkanie – jeżeli zdecyduje o tym sąd, wtedy pojawiają się dodatkowe koszty związane z prowadzeniem odpowiedniego postępowania egzekucyjnego. Mogą również sami sprzedać nieruchomość, poszukując kupca na własną rękę poprzez wystawienie ogłoszenia w różnych mediach. Inna opcją jest skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Jeśli jednak zależy nam na czasie oraz na uzyskaniu szybkiej gotówki, warto skorzystać z usług skupu nieruchomości.

Skup mieszkań za gotówę – opinie

W wielu przypadkach firmy kupujące mieszkania za gotówkę okazują się jedynym wyjściem, jeśli chodzi o szybką sprzedaż mieszkania czy domu. W obecnych czasach trudno jest znaleźć klienta gotówkowego, a zdecydowani nabywcy, często nie otrzymują finansowania bankowego. Nawet agencja nieruchomości nie zagwarantuje szybkiej sprzedaży, ponieważ posiadają dużo nieruchomości w swojej ofercie i nie są w stanie poświęcić dostatecznie dużo czasu i uwagi naszej ofercie. Pośrednik będzie się starał sprzedać naszą nieruchomość za 85% ceny przez kilka lub kilkanaście tygodni a w skupie otrzymamy  do 80% ceny rynkowej nieruchomości “od ręki”.

Każdy, kto sprzedaje swoje mieszkanie znajduje się zazwyczaj w sytuacji pilnej konieczności szybkiego dostępu do gotówki, stąd decyzja o spieniężeniu swojej własności – z tego względu nasza firma prowadząca skup mieszkań za gotówkę zobligowana jest do realnie sprawnych działań finansowych.

Sam proces kupna/sprzedaży mieszkania nie jest długi, a współpraca z nami wiąże się z wieloma korzyściami. Wycena wartości mieszkania jest bezpłatna. Zapewniamy także darmową obsługę prawną, pokrycie notarialnych wydatków oraz w pełni bezpieczną transakcję, bez żadnych ukrytych kosztów. Od momentu podpisania umowy pomiędzy skupem mieszkań za gotówkę, a sprzedającym gwarantujemy szybki przekaz gotówki za nieruchomość. 

Czy skup mieszkań za gotówkę jest bezpieczny?

Wszystkie transakcje, które odbywają się w naszym skupie mieszkań są bezpieczne, gdyż przeprowadzane są u notariusza i to właśnie on, jako osoba zaufania publicznego, czuwa nad prawidłowym przebiegiem procedury. W tym zakresie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Natomiast, nic nie zwalnia nas z obowiązku weryfikowania podmiotu lub osoby z którą zdecydujemy się na zawarcie transakcji. 

Jako skup mieszkań za gotówkę opinie naszych klientów są najważniejsze, dlatego przed rozpoczęciem transakcji zachęcamy do zapoznania się z nimi. Rzetelny klient nie ma nic do ukrycia Ponadto, warto ustalić dane firmy i sprawdzić ją w dostępnych rejestrach.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ