jak sprzedać mieszkanie z lokatorem

Sprzedaż mieszkania z lokatorem lub najemcą 2021

jak sprzedać mieszkanie z lokatorem

Sprzedaż mieszkania z lokatorem nie należy do łatwych przedsięwzięć, aczkolwiek jest to wykonalne. Najczęściej niechcianymi lokatorami są często członkowie rodziny, którzy zazwyczaj są w lokalu zameldowani lub nierzetelni najemcy, o których słyszy się w mediach coraz częściej. Jest to dość duży problem dla właścicieli, ponieważ wiąże się nie tylko z utratą dostępu do swojej własności ale i kosztami jakie właściciel musi z zaistniała sytuacją ponosić. W sytuacji, kiedy wszelkie metody pozbycia się lokatora zawodzą, pozostaje już tylko decyzja o sprzedaży mieszkania z lokatorem. 

Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Prowadzony przez naszą firmę skup nieruchomości z lokatorami jest propozycją skierowaną do osób, które dziedziczą lub nabywają budynek z zajętymi lokalami mieszkalnymi. Kiedy pojawia się problem z rozwiązaniem umów o wynajem, mieszkania można sprzedać w naszym skupie nieruchomości razem z lokatorami. Oczywiście, wszystko zgodnie z obowiązującym prawem. 

Zapewniamy swoim klientom odpowiednią obsługę począwszy od wyceny nieruchomości, aż po podpisanie umowy oraz wypłaty środków. Transakcja kupna/sprzedaży odbywa się w sposób bezpieczny u notariusza w formie aktu notarialnego. 

Dlaczego warto korzystać z usług skupu mieszkań z lokatorem?

Sprzedaż nieruchomości obciążonej jest nie lada problemem. Dlatego korzystając z naszego skupu mieszkań z lokatorem Klient zyskuje na czasie, gdyż nie musi jeździć i pokazywać w kółko mieszkania, uniknie telefonów od osób, które męczą pytaniami. Co więcej, nie musi płacić prowizji pośrednikowi co jest dużą oszczędnością.

Cała transakcja odbywa się w przeciągu kilku dni od momentu zgłoszenia. Po podpisaniu umowy u notariusza i przelaniu środków, skup staje się właścicielem nieruchomości i to on będzie już borykał się z problematycznym lokatorem. 

Czy sprzedaż współwłasności mieszkania jest możliwa?

Kierując się Kodeksem Cywilnym dowiemy się, że współwłasność może być łączna jak również w częściach ułamkowych. Jeżeli chodzi o współwłasność ułamkową, może być podzielona między kilka osób. Zarówno może to być rodzina, jak również osoby, które nie łączą żadne więzi pokrewieństwa. Współwłasność w nieruchomości można także sprzedać – bez konieczności sprzedaży całego mieszkania, domu czy działki. Spadkobiercy ułamkowi, którzy posiadają udział w nieruchomości często zadaje sobie pytanie: “jak sprzedać współwłasność mieszkania?”

Własność ułamkowa pozwala jej właścicielowi rozporządzać swoim prawem w dowolny sposób. Co ważne, nie musi przy tym uzyskać zgody pozostałych współwłaścicieli. Niestety współwłasność mieszkania często generuje spore problemy, dlatego wiele osób chce się jej pozbyć. Rozwiązaniem kłopotu jest sprzedaż swojego ułamkowego udziału w danym lokum. Jednak należy mieć na uwadze, że oferta sprzedaży udziału raczej nie wzbudzi dużego zainteresowania na rynku. Dzieje się tak, ponieważ typowy nabywca mieszkania nie zamierza dzielić go razem z obcymi osobami. 

Jak sprzedać udział w mieszkaniu?

Jeżeli dojdzie do konfliktu oraz braku możliwości polubownego załatwienia spraw dotyczących nieruchomości jedynym logicznym rozwiązaniem jest sprzedaż posiadanych udziałów

Aby sprzedać udział w mieszkaniu lub innej nieruchomości należy poszukać odpowiedniego nabywcę, który zdecyduje się wejść w sytuację prawną sprzedającego, skompletować dokumenty i podpisać umowę. Sprzedaż udziału dokonywana jest na tych samych zasadach co sprzedaż pełnej własności. 

Jeśli zależy Ci na szybkim pozbyciu się problemu, warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości, który zapewnia swoim klientom ekspresową realizację transakcji oraz szybką gotówkę. 

Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?

Sprzedaż mieszkania w stolicy jest dość trudnym zadaniem, ponieważ rynek nieruchomości jest przepełniony tego typu ofertami. Zazwyczaj sprzedający wystawiając swoją nieruchomość na sprzedaży liczy na to, aby cena była jak najkorzystniejsza. Jest to często zgubne, gdyż zawyżona cena mieszkania może odpychać potencjalnego kupca, a sprzedający nie może czekać w nieskończoność. Zatem, jak szybko sprzedać mieszkanie, aby transakcja zakończyła się sukcesem? 

Należy liczyć się z tym, że stolica jest miejscem, w którym mieszkania są dość drogie. Dlatego może być nam trudniej przy sprzedaży własnego lokum. Zanim wystawisz ogłoszenie sprzedaży zastanów się, czy Twoje mieszkanie położone jest w dobrej lokalizacji, przyjaznej rodzinom, niezbyt drogiej. Jeśli tak to masz szansę sprzedać swoje mieszkanie wystawiając je na rynku. W przypadku, kiedy klienci nie są jednak zainteresowani Twoją nieruchomością, a Tobie zależy na czasie – nie ma sensu czekać w nieskończoność. Im dłużej trwa proces sprzedaży, tym większe są koszty stałe – takie jak czynsz i podatki – które  generuje nawet niezamieszkałe mieszkanie.

Kiedy nie chcesz dłużej czekać na potencjalnego klienta i nie musieć zajmować się tym mieszkaniem warto skorzystać z oferty firmy, która zajmuje się skupem mieszkań. Taka firma jest odpowiedzią na wszystkie Twoje problemy i pytanie o to jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie. Przedstawiciel skupu mieszkań na drugi dzień od zgłoszenia przyjedzie do mieszkania, aby je wycenić. Zazwyczaj wartość szacowana jest na około 80-90% wartości rynkowej. Są jednak plusy i minusy. Plusem jest to, że szybko pozbędziesz się mieszkania i dostaniesz gotówkę na konto zaraz po załatwieniu formalności. Nie będziesz musiał tracić czasu na pokazywanie mieszkania czy negocjacje z klientami. Minusem wyżej wspomniana niższa wartość mieszkania.

No Comments

Post A Comment

ZADZWOŃ